Často kladené dotazy

Sepsali jsme pro Vás odpovědi na nejčastější dotazy, které slýcháme v ordinacích, abychom Vám ušetřili čas. S jakýmkoliv dotazem, nám však neváhejte zavolat na čísla uvedená v kontaktech.

Ano, ordinace Váš praktik Praha přijímá nové pacienty.

Registrovat se můžete jednoduše z pohodlí domova online vyplněním jednoduchého formuláře nebo klasicky, osobně u nás v ordinaci během ordinační doby. Následně se domluvíme na termínu vstupní prohlídky a podpisu registračního listu.

Nemusíte, dokumentaci si vyžádáme od lékaře za Vás. Stačí uvést jeho jméno, případně adresu, v registračním formuláři.

Nemusíte na nic čekat a naše služby můžete začít využívat ihned.

Na vyšetření se můžete objednat telefonicky, e-mailem nebo osobně v ordinaci.V ordinaci máme zavedený SYSTÉM OBJEDNÁVÁNÍ PACIENTŮ. Přesné objednání na čas Vám snižuje možnost kontaktu s dalšími pacienty a navíc šetří Váš čas.

Ano. Pokud máte akutní zdravotní problém, je samozřejmě možné k nám přijít i bez objednání. Avšak nakolik máme zavedený objednací systém, je možné, že na vyšetření si budete muset chvíli počkat.

Pokud nemáte akutní zdravotní problémy, doporučujeme se na lékařské vyšetření objednat. Předejdete tak čekání a minimalizujete tak kontakt s ostatními pacienty. Objednat se můžete telefonicky, e-mailem nebo osobně.

Vzhledem k tomu, že jsme pro naše pacienty rozšířili provozní dobu, není možné, aby v naší ordinaci pracoval pouze jeden lékař, proto jsme posílili náš pracovní kolektiv. Aktuální rozpis lékařů má vždy k dispozici naše zdravotní sestra.

Ano. Objednat se můžete telefonicky ke konkrétnímu lékaři na Vámi zvolenou dobu. Aktuální rozpis služeb má vždy k dispozici naše zdravotní sestra.

V současnosti máme smlouvu uzavřenou s těmito českými pojišťovnami: VZP, VoZP, ČPZP, OZP a ZPMV.

Při první návštěvě praktického lékaře pro dospělé Vás čeká vstupní lékařska prohlídka. Účelem je zjištění Vašeho aktuálního zdravotního stavu a seznámení lékaře s Vaší zdravotní anamnézou (prodělané nemoci, úrazy atd.).

Vstupní lékařská prohídka probíhá tak, že Vás objednáme na vstupní odběry a následně na konzultaci s lékařem (zdravotní anamnéza a fyzikální vyšetření).

Pacient absolvuje odběr krve, odevzdá vzorek moči, podle věku dostane i test na skryté krvácení ve stolici. Po odběru si dohodne termín na provedení samotné vstupní prohlídky.

  • U pacientů nad 40 let – prohlídku doplňuje elektrokardiogram (EKG).
  • U pacientů nad 50 let – prohlídku doplňuje vyšetření okultního krvácení ze stolice.

Vstupní lékařská prohlídka trvá zpravidla 30 min.

Vstupní prohlídka je bezplatná, podmínkou její absolvování je registrace.

Pokud je to možné, na vstupní lékařskou prohlídku si s sebou, prosím, přineste:

  • relevantní lékařské zprávy, které máte k dispozici,
  • seznam užívaných léků,
  • očkovací průkaz (jestli jej máte vystavený).

Není to nutné. Pokud potřebujete předepsat trvalou medikaci, zvažte možnost využití eReceptu formou SMS a kontaktujte nás telefonicky. A jelikož dbáme na Váš komfort, brzy bude možné objednání receptu na trvalou medikaci online.

eRecept je recept vystavený v elektronické podobě.

eRecept vydávame (resp. jeho identifikátor) pacientovi v několika různých podobách – na papírové průvodce nebo formou SMS.

Po vystavení eReceptu lékařem obdržíte SMS s identifikačním kódem, se kterým si následně můžete léky vyzvednout v libovolné lékárně.

eRecept platí stejně jako klasický recept. Běžná platnost je 14 kalendářních dní a na antibiotika 5 kalendářních dní.

Pokud se Vám náhle zhorší zdravotní stav nebo jste ve vážném ohrožení zdraví, volejte rychlou lékařskou pomoc na čísle 155. Pro zdravotní péči mimo ordinační doby ordinace vyhledejte nejbližší pohotovost.

Je možné, že sestřička v době, kdy provádí vyšetření, telefon nevezme. Vydržte a zkuste to za chvíli znovu. Zkontrolujte si také, zda nevoláte mimo ordinační doby.

Preventivní prohlídka je hrazená z veřejného zdravotního pojištění jedenkrát za 2 roky u všech věkových skupin. Pokud nám poskytnete telefonický či emailový kontakt, na preventivní prohlídku Vás rádi pozveme.

Preventivní prohlídka je důležitá součást prevence. Odhaluje množství onemocnění v počátečních stádiích a dokáže zachytit různé zdravotní problémy včas.

Ne. Veškerá ošetření jsou samozřejmě hrazena z Vašeho zdravotní pojištění. Platí se u nás, stejně jako v ostatních ordinacích praktického lékaře, jen za nadstandardní výkony, jako např. vystavení potravinářského průkazu.

Očkování proti chřipce zdarma (hrazené z veřejného zdravotního pojištění) mají senioři nad 65 let a zákonem vyjmenované skupiny zdravotně oslabených a rizikových pojištěnců (informujte se v ordinaci).

Samozřejmě. O výpis ze zdravotní dokumentace můžete požádat telefonicky, mailem nebo osobně.

Ano, na odběr krve je třeba se objednat telefonicky u naší zdravotní sestry a přijít nalačno.